Hagyományőrző szakkör – Duvall

Írta: Polner Julianna

Minden második vasárnap összejövünk egy baráti kötetlen találkozóra Duvallban, ahol 10 éven felüli fiatalok magyar recepteket főznek és magyar kézműves foglalkozáson vesznek részt.

Eddig megtanultuk hogy készül a palacsintatészta, hogy kell megsütni és feldobni a tésztát, hogy ne a földön kössön ki és ízletes túrótölteléket is kevertünk.

Vajas kiflit gyúrtunk, megtanultuk az élesztős tészták, dagasztás és a kiflitekerés titkait.

Pogácsát sütöttünk, ami során megtanultuk a hajtogatott tészták, a kelesztés és a különböző pogácsák típusait.

Kipróbáltuk a gyöngyszövést is, ahol gyöngyszövő keret helyett doboztetőt használtunk és március 15-ét megidézve piros-fehér-zöld karkötőt szőttünk.

Megtanultuk a viaszos tojásfestést írókával illetve a népi motívumokról és a húsvéti szokásokról is szót ejtettünk.

Legutóbbi alkalommal húslevest készítettünk házi tésztával. Megtanultuk hogy vágunk szét és dolgozunk fel egy egész csirkét illetve, hogy  mi a jó húsleves titka. Házi cérnametéltet és eperlevél tésztákat gyúrtunk a finom leveshez.

Még előttünk áll a linzerkarika, a csirkepörkölt nokedlivel és a Rubik-kocka kirakása, melyeket nagy izgalommal várunk.

Ősztől folytatódik a gyermekeknek szóló szakkör és tervben van felnőtteknek szóló foglalkozás és több napos főzőtábor is.

Scroll to Top